Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков не мав брати участь в операції зі звільнення заручників автобуса, який 21 липня захоплював у Луцьку Максим Кривош.
Про це народний депутат від “Голосу”, полковник Служби безпеки України (СБУ) Роман Костенко заявив “Фактам”.
“Якщо проаналізувати координацію і загальне планування конкретної операції в Луцьку… Не мав міністр внутрішніх справ займатися цією справою, вона не входить у його обов’язки. Це парафія Служби безпеки. Але чомусь багато хто в нас лізе туди, де можна набрати якнайбільше балів на майбутнє й попіаритися”, – сказав він.
За словами нардепа, в Україні є сили та засоби для боротьби з тероризмом.
“Є Антитерористичний центр, є загін спецпризначення, причому один із найкращих у світі, не побоюся цього твердження. З усієї цієї історії треба здобувати науку та робити висновки… У СБУ працює цілий департамент із боротьби з тероризмом, у кожному обласному управлінні є аналогічні відділи та антитерористичні центри. Словом, структуру та інституції збудовано, але проблема в персоналіях та їхній здатності використовувати наявний потенціал грамотно й ефективно”, – зазначив Костенко.
Він також висловив думку, що президенту України Володимирові Зеленському не варто було брати участь у переговорах із Кривошем.
“На місці президента я не вів би переговорів. Терористи мають розуміти: якщо вони вдалися до такого, то з ними будуть розмовляти спецслужби, і якщо не домовляться, то вони будуть мати справу зі спеціальними підрозділами цих спецслужб, а не із президентом”, – пояснив полковник СБУ.
Зранку 21 липня в центрі Луцька 44-річний Максим Кривош захопив автобус, у якому перебувало 13 осіб.
Після захоплення Аваков вилетів у Луцьк. Голови СБУ Івана Баканова там не було.
Увечері терорист здався після того, як Зеленський виконав одну з його умов. На вимогу Кривоша президент опублікував шестисекундне відео із закликом дивитися фільм “Земляни”. Після виходу заручників на волю глава держави видалив відео і розмістив пост про події в Луцьку. Ніхто із заручників не постраждав.
СБУ відкрила кримінальне провадження за ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. До Єдиного реєстру досудових розслідувань також внесено відомості про злочини, передбачені ч. 2 ст. 147 (захоплення заручників), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ст. 348 (посягання на життя співробітника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця).