Українcький контент

  • ПОДІЇ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • СВІТ
  • РЕЦЕПТИ
  • ЦІКАВО
  • Home
  • Uncategorized
  • І щоб не сталось в житті, пам’ятай: у тебе є ти – ти впораєшся

І щоб не сталось в житті, пам’ятай: у тебе є ти – ти впораєшся

Уляна Кіт
18 Червня, 2024 Коментарі Вимкнено до І щоб не сталось в житті, пам’ятай: у тебе є ти – ти впораєшся

Те, що проявляється, коли зовнішнє втрачає сенс – від незвичайної втоми, образи, розбитого серця або втраченої довіри; коли включається автопілот і вимикаються почуття, гаснуть внутрішні маяки, виходить з ладу душевний компас.

Саме тоді – несподівано, але завжди передбачувано – настає момент, коли відчай зітхання за подихом розсіюється, і навіть в найважчі хвилини приходить спокій. Так буває після довгого плачу навзрид чи завершення вкрай складного і стомлюючого справи: всередині розливається тиша, і ти відчуваєш себе ніби в великих і теплих долонях Бога.

Це – проявляється самотність, що лежить глибоко всередині. Навіть не так – ціла глибина. Безпечна, що підтримує і надійна. Вона в багато разів міцніша за тебе – в тих категоріях і ступенях, в яких ти звикла про себе думати, і ніяк не пов’язана ні з самооцінкою, ні з оцінками і судженнями інших про тебе – скільки б ти не говорила собі: «Ніколи нічого нормального у мене не буває»; скільки б не твердили тобі у відповідь: «Ти права».

“Ти можеш мене зафарбувати, але я як і раніше буду тут”.

У психології самотністю називається архетип, що відображає глибинний центр людини, її цілісність. Я ж відчуваю її як спину величезного кита, що лежить на дні океану. Щось непорушне і неминуще, що є в тобі, поки ти тріпотів на поверхні, борючись зі штормом. Хвилі накривають тебе з головою, вода заливається в ніс і вуха. Тебе носить, як паперовий човник на вітрі – з уваги губляться берега, ламає грот-щоглу.

В принципі, звичайна справа, коли «життя перевертається з ніг на голову і прірва під ногами не стає небом» (М. Павич). І ще звичніше – коли день за днем, рік за роком ти очікуєш від оточуючих людей того, чого вони не можуть дати: від холодних – емоцій, від дурних – ясності, від похмурих – радості буття. І замість того щоб дозволити іншим жити так, як вони собі придумали, починаєш хрестові походи благих намірів – переробити, переконати, «розбуркати». А коли не виходить (а воно завжди не виходить) – розчаровуєшся, журишся про втрачений час і шкодуєш себе.

І ось саме в такі моменти, коли більше немає сил складати мрії і бачити смисли, тоді, коли одного ранку в житті настає ніч, ти раптом відчуваєш, що зможеш дочекатися світанку. Тому що ресурс знаходиться – з’являється нібито нізвідки, але насправді – зсередини.

І ти починаєш поводитися з собою по-іншому – ніжніше і простіше і намагатися себе втішити, а не добити. Це взяла кермо влади твоя самотність, тимчасово відключивши метушливий тривожний мозок. Її завдання – робити все, щоб ти залишалася цілою і неушкодженою, виходила з крайнощів з вірою, з драм – живою. Їй, йому – цього центру всередині – не потрібні твої метання і виходи із зони комфорту. Вона як захисний трос від перевантажень, осередок прийняття і підтримки, персональний фан-клуб і база, яка беззастережно «за тебе».

Особливо, коли «Х’юстон, у нас проблеми».

Особливо тоді.

«У мене є я, ми впораємося», – я повторюю цю фразу щоразу, коли здається, що «я найсамотніша в світі», і навіть найближчі люди – якісь незрозумілі чужаки. І в той момент, коли від втоми або образи опускаються руки і все стає «пофіг і все одно», я несподівано намацую землю під ногами, розуміючи: ні, це не кінець, це – початок.

Моя точка зборки. Моя можливість згадати, що якщо я стільки років якось само живу, не дивлячись на мінливі обставини і мінливих в них же людей, значить, і в цей раз зможу – пережити, адаптуватися і виплисти. Прийти в себе, до себе, якою б довгою ні вийшла дорога. Без метушні, без компаса – по чуттю.

А головне – без оглядки на інших, без звірки з їх очікуваннями. Тому що те, що раз по раз відбудовує тебе після внутрішньої Хіросіми, нічого не знає про них, але знає все про тебе – справжню, сміливу і живу.

Навіть якщо те, що зараз відбувається бачиться кінцем світу, згадай – скільки їх вже у тебе було? Ну правда – скільки?

І адже тоді ти не те щоб «брала себе в руки», а просто робила все можливе для того, що є. І – допомагало.

Тому нехай розсипається, нехай кришиться, як лід, нехай ламається: у тебе всередині є те, що врятує і вилікує. Тільки довіряй. Тільки слухай себе. Тільки не забувай: у тебе є ти.

Джерело

Навігація записів

Бог хоче, щоб ви завжди пам’ятали ці 4 істини, коли зустрічаєтеся з труднощами!
Бог посилає труднощі, щоб ви стали тими, ким повинні стати

Related Articles

Свекри вирішили, що свою доньку будуть берегти і навіть просити не будуть у неї про допомогу, а всю роботу маю виконувати я.

Уляна Кіт
6 Вересня, 2024 Коментарі Вимкнено до Свекри вирішили, що свою доньку будуть берегти і навіть просити не будуть у неї про допомогу, а всю роботу маю виконувати я.

Я сам виховав та виростив доньку, а вона тепер про мене і не згадує.

Уляна Кіт
6 Вересня, 2024 Коментарі Вимкнено до Я сам виховав та виростив доньку, а вона тепер про мене і не згадує.

Після дитбудинку Сергій вирішив знайти рідну маму. Коли побачив її, зрозумів, чому вона його залишила

Уляна Кіт
6 Вересня, 2024 Коментарі Вимкнено до Після дитбудинку Сергій вирішив знайти рідну маму. Коли побачив її, зрозумів, чому вона його залишила

Важливе за сьогодні

  • Повітряний і м’який, пухнастий пиріг з абрикосами
  • Один раз так капусту зробите і будете робити так завжди. Просто смакота
  • Запам’ятайте і візьміть собі до уваги! Ви точно не знаєте як сказати ЧЕРПАК українською!
  • Сім’я дружини переконала мене хрестити нашого малюка. Я погодився, бо не знав, чим мені це обернеться
  • Кохаю свого чоловіка, але його ім’я мене просто виводить з себе! І як його батькам було не соромно єдиному сину так долю ламати?!
  • Bօдa знօcить вce нa cвօємy шляxy! МIcтօ мíльйօнник пíд вeчíp пíшлօ пíд вօдy, людeй eвaкyюють вepтօльօти. П0вíдօмляють пpօ знaчнy кíлькícть з@гиблиx…
Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes