Несолоний томатний сік з домашніх помідорів – заготівля воістину універсальна. Можна пити як сік, а можна вживати в якості основи під соуси або якісь другі страви. Це дуже смачно!
Ще один бонус – в сік йдуть абсолютно будь-які плоди: трохи підім’яті, дуже великі або, навпаки дрібні типу черрі. Якщо на помідорах є тріщини – просто виріжте їх. Сік виходить густий і неймовірно ароматний.
Один момент: я не люблю в заготовках насіння, мені більше до душі «чистий» продукт. Запевняю вас, позбавити сік від насіння дуже легко.
Приготування:
1. Помідори помийте, розріжте на половинки, четвертинки (навіть якщо це дрібні) – щоб вони при варінні швидше зварилися. Помідори зі слідами псування, з тріщинами або пом’яті позбавте від пошкоджених фрагментів. Місце, де плодоніжка кріпитися до плоду, також можна вирізати.
2. Складаємо помідори в каструлю і ставимо їх на газ. У міру нагрівання помідори почнуть виділяти сік. Помідори закиплять – зменшуємо газ до мінімуму. Чекаємо, коли помідори остаточно розм’якнуть і стануть «плавати» в соку, на це йде хвилин 15-20.
3. Знімаємо каструлю з вогню, і готуємо іншу ємність – вже під сік. Ставимо на неї металеве сито і починаємо перетирати помідори через сито. У каструлю йдуть тільки сік і м’якоть, а «непотрібне», типу фрагментів шкірки або насіння, залишаються в ситі. Це відходи, їх викидаємо.
4. Отриманий сік з м’якоттю знову ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, зменшуємо газ і кип’ятимо півгодини на повільному вогні. Пінку знімаємо шумівкою. Час від часу помішуйте сік дерев’яною лопаткою.
5. Поки сік кипить – приготуйте чисті банки з кришками. Киплячий сік розлийте по банках і відразу ж закатайте. Для додаткової стерилізації кришок я перевертаю банки догори дном: в такому вигляді вони у мене остаточно остигають. Після того, як сік в банках охолоне – можна віднести їх в місце зберігання – підвал або комору. Не бійтеся, що банки роздуються і лопнуть, томатний сік сам по собі – відмінний консервант.