Від предків ми отримали багато незамінних речей, як здається з першого погляду. Однак більшість з них – пластик та інша синтетика – підвели нас до екологічної катастрофи. Гори бутлів в річках, острови зі сміття в Тихому океані. Нашими зусиллями, скоро з’явиться ще один континент, та тільки жити там не вийде.
Але в наших силах вплинути на це, якщо, хоча б, навчитися з розумом купувати товари в супермаркеті.
На що варто звернути увагу? Давайте, розглянемо докладніше.
Упаковка для яєць
Зараз яйця можна брати в різних тарах. Є паперові, пластикові або комбіновані. Ідеальний варіант – целюлозна оболонка. Адже, якщо вона потрапить на смітник, то почне швидко розкладатися, не завдаючи шкоди природі.
молочна тара
У країнах Європи молоко розвозять вранці в скляних пляшках. І правильно роблять. Відходами не забруднюється навколишнє середовище, а сировину потім можна буде переробити ще багато разів. Але якщо немає можливості брати молоко в склі, то краще в пластиковій пляшці, ніж в тетрапаку. Нехай він і паперовий, але крім нього в складі є ще кілька інших інгредієнтів, з-за чого переробка буде дуже дорогою, на відміну від моно-складової пляшки.
Ні – дойпакам!
Різну смакоту, на зразок згущеного молока, майонезу, кетчупу продають в дойпаках. Дуже зручно в повсякденному житті, але зайвий вантаж на звалищах. Переробці такі упаковки не підлягають, тому що комбіновані. Скло, знову-таки, найкраща альтернатива. Або ж пластик – якщо мова йде про згущене молоко
фасовані продукти
Гуляючи по магазину, ви можете, не замислюючись, кинути фасовані помідори або гриби в візок. А потім, після вечері, залишається купа сміття, яку потрібно кудись дівати. І, звичайно, кожен день сортувати відходи – нудна боротьба, але якщо свідомо брати їжу без цього пластикового антуражу, то вийде дешевше і екологічніше.
Тільки не пакетики
Навіть під час покупки продуктів на вагу, люди теж можуть робити помилки, що збільшують сміттєві об’єми. Наприклад, якщо потрібно взяти всього один фрукт, не обов’язково упаковувати його. Але якщо вибрали таку тенденцію, можна зробити її ще кориснішою. Зшити мішечки, які в майбутньому будуть використовуватися для покупки товарів на вагу. У деяких мережевих магазинах пропонують таку упаковку. Може, з часом, людству вдасться повалити диктатуру всюдисущих пакетиків.