Росія продовжує шантажувати світ можливим використанням ядерної зброї та створювати ядерні загрози на території України. Але реалізація обіцянок ядерного удару стане самогубством для РФ.
Тепер, за умов російської агресії проти України, колишня політика Берліна щодо несвоєчасності приєднання України до НАТО більше не є актуальною. На думку колишнього радника ексканцлера Німеччини Ангели Меркель Крістофа Хойсгена, Захід загалом та Німеччина зокрема зобов’язані просувати членство України в Альянсі всіма силами, пише Вild.
На тлі ядерного шантажу Кремля, який триває, зауважив Хойсген в інтерв’ю німецьким ЗМІ, США дали зрозуміти Москві, що застосування ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для Росії. Втім, у те, що загрозу завдати ядерного удару по Україні буде реалізовано, він мало вірить.
“Я не можу собі уявити, щоби були російські генерали-самогубці, які б виконували такий наказ. Навіть Китай не може допустити застосування ядерної зброї”, – сказав ексрадник Меркель із зовнішньої політики, а нині голова Мюнхенської конференції з безпеки.
За словами Хойсгена, невипадково Путін усе ще дотримується свого плану погроз.
“Загрозою ядерної зброї він насамперед націлений на Німеччину… Ми повернулися до логіки холодної війни”, – вважає він.
Через російську агресію, що триває, Хойсген також переконаний, що Німеччина та Захід зобов’язані просувати членство України в НАТО. Саме Ангела Меркель наклала вето на перспективи вступу України до Альянсу у 2008 році. Однак ситуація змінилася через порушення Путіним міжнародного права.
“Ми маємо подумати про те, які гарантії ми можемо дати Україні… Але я думаю, що ми більше не повинні виключати членство України в НАТО”, – наголосив Хойсген.
Нагадаємо, услід за міністром оборони РФ Сергієм Шойгу та начальником російського генштабу Валерієм Герасимовим Путін також спробував звинуватити Україну в планах використати “брудну бомбу”. Нею, за версією божевільної кремлівської верхівки, Україна має намір вдарити по своїй же території.
При цьому Росію, яка стала через розв’язану проти України війною маргінальною державою, Путін вважає потужним центром у “багатополярному світі”, що змінюється.