Ви звертали увагу, що денний п’ятихвилинний сон сидячи, напівсидячи (деякі примудряються навіть спати стоячи) дає більше бадьорості і енергії, ніж тривалий нічне вертіння в зручному, теплому ліжку? Ось ось. Виявляється, не можна відмовляти собі в цьому задоволенні.
Якщо є можливість, вдень бажано поспати хоча б півгодини. Це дасть величезний заряд енергії та бадьорості – день пролетить непомітно, а щоденні справи не будуть такими вже нудними.
Які ще плюси є у денного сну?
В організмі відбувається викид гормону щастя. Під час сну активно виробляється серотонін. Тому у нас помітно поліпшується настрій після денного нетривалого відпочинку.
Збільшується здатність до зосередження. Сон в денний час, як з’ясували вчені, еквівалентний 200 мг кофеїну. Для цього достатньо поспати всього 1 годину.
Зростає творчий потенціал. Великі мислителі, вчені, філософи, художники часто сплять вдень. Причому це – переривчастий, короткий відпочинок з проміжками активності, під час яких їх відвідують геніальні ідеї. Наприклад, Леонардо да Вінчі нерідко засинав в моменти, коли малював свої шедеври.
Поліпшується пам’ять. Наприклад, вірш, який ніяк не вдавалося вивчити, легко запам’ятається після короткого денного відпочинку.
П’ять органів чуття стають більш загостреними. Їжа здасться смачнішою, музика дзвінкішою, фарби яскравішими.
Зменшується рівень кортизолу в організмі. Він активується уві сні. Його велика кількість загрожує депресіями, викликає дратівливість, невдоволення, нічим необґрунтовану агресію.