Напевне для кожного овоч, що найбільш асоціюється з осінньою порою, – це гарбуз. Великий, помаранчевий та яскравий він нагадує про різнокольорові дерева восени. А ще він не лише сезонний декор для оселі, а дуже смачна та надзвичайно корисна знахідка для нашого організму! Про корисні властивості гарбуза варто поговорити далі.
Велика кількість вітамінів
Гарбуз дуже багатий на клітковину. Дослідження показують, що в одній чашці нарізаного кубиками гарбуза міститься близько 7г клітковини, що дорівнює п’ятій частині добової норми для людського організму. Саме це робить гарбуз надзвичайно ситним. Після смакування цим овочем людина довго не відчуває голоду, стабілізується рівень цукру в крові.
Окрім клітковини гарбуз багатий на магній, кальцій, калій, вітаміни А, С і В-6. Дослідження показують, в одній порції гарбуза вітаміну А більше, ніж у порції капусти, а калію більше, ніж в бананах. Калій та магній необхідні для регулювання артеріального тиску в організмі, а також для наповнення еритроцитів киснем. Тому рекомендується вживати гарбуз людям, які мають проблеми з тиском. Наявність вітамінів С та Е сприяють швидкому відновленню клітин після пошкоджень, а також зменшити ризики захворювання раком.
Низька калорійність
В одній порції гарбуза міститься всього-на-всього 30 калорій. Очищена його м’якоть містить лише 0,1г жиру в одній чашці гарбуза. Вживання цього овочу може допомогти схуднути, адже будучи низькокалорійним, він має багато клітковини, забезпечуючи ситість надовго. Неочищений гарбуз містить 0,7г жиру на одну чашку.
Насіння гарбуза
Про корисність гарбузового насіння вартує згадати окремо. Воно також містить безліч корисних елементів: магній, калій, залізо, цинк та клітковину. Результати досліджень свідчать про те, що насіння гарбуза здатне відновлювати кісткову тканину, знижувати рівень холестерину і запобігає появі ракових утворень. Але вживати його слід з розумом. Не варто переїдати, адже занадто часте вживання насіння може призвести до появи виразки. Краще використовувати його, як смачний додаток до основних страв, а не вмощуватися перед комп’ютером з пакетом насіння.
Корисні властивості гарбуза та гарбузового насіння для організму людини очевидні. Тому не обмежуйте себе у вживанні цього овочу і будьте здорові!