Україна переходить на зимовий час! Скільки будемо спати!

Перехід на зимовий час в Україні відбудеться в неділю, 25 жовтня. Стрілки потрібно буде “крутнути” рівно о 4:00 на годину назад. Втім, сучасні гаджети роблять це за нас. Тому в ніч з суботи на неділю спати ми будемо на одну годину довше.

Цікаво, що на 25 жовтня заплановано місцеві вибори. І це ще один привід уважно стежити за часом, щоб не прийти на дільниці за годину до їх відкриття.

Восени світловий день коротший, світлішає пізніше, темніє раніше. А після переведення часу, похмурий період ще більше посилюється. Адже на роботу ми йдемо по-темному і повертаємося додому теж в світлі ліхтарів.

Як переведення годинників впливає на здоров’я

І хоча зимовий перехід менш згубний, ніж річний (тут у нас годину на сон забирають), такі перепади завжди погано впливають на здоров’я.

До нового режиму дня важко звикнути, через що можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну. Може з’явитися нездужання і почуття надмірної втоми.

Лікарі кажуть, що до нового режиму наш організм звикає досить довго – близько двох тижнів. Тому готуватися до перекладу стрілок потрібно заздалегідь.

Що допоможе мінімізувати стрес від переведення стрілок

Зайвих неприємностей зі здоров’ям допоможе уникнути підстроювання під новий режим світлового дня – відрегулюйте освітлення в будинку – відкривайте штори, як тільки прокинетеся, а ввечері навпаки затемняйте кімнату.

Обмежте споживання кофеїну та алкоголю, а також стежте за своїм загальним станом протягом дня.

Лікарі рекомендують напередодні переведення часу контролювати графік відходу до сну. Дуже важливо в цей час мінімізувати стрес для організму.

Відзначимо, що тема перекладу на зимовий і літній час досить спірна. Багато країн продовжують відмовлятися від такої практики. Нещодавно у Верховній Раді ініціювали законопроект про скасування переведення годинника.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *