Євросоюз має намір до 2050 року відмовитися від викопних енергоносіїв: нафти і газу. Така стратегія розвитку енергетичної галузі цього міждержавного співтовариства.
Якщо такі недавно задекларовані плани стануть реальністю, то Росія втратить основний ринок збуту видобутих на території країни енергоносіїв, повідомляє телеграм-канал Український Діалог.
Як заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, «мета ЄС в тому, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральним».
Про це Сімсон сказала на брифінгу, відповідаючи на питання про ситуацію з трубопроводом «Північний потік – 2».
Єврокомісар з енергетики сказала, що ЄС має намір відмовитися від споживання дорогих і шкідливих для екології викопних енергоносіїв.
Це означає, що Росія в доступному для огляду майбутньому втратить ринок збуту свого основного експортного товару – тих самих викопних енергоносіїв – нафти і газу.
Тобто позбутися більшої частини надходжень в країну валюти. А це – катастрофа для економіки.
Однак замість адекватних заходів реагування на умови, що змінилися тенденції на кшталт розвитку інших експортно орієнтованих галузей (високих технологій, наприклад) і пропозиції світовому ринку вже не сировини, а готових товарів, в Кремлі роблять більш ніж дивні «рухи».
Зокрема, включають в перелік основних ризиків і загроз для безпеки Росії «збільшення частки поновлюваних джерел енергії в світовому паливно-енергетичному балансі».
Тобто, фактор, який слід було б розглядати як «вікно можливостей», що дозволяє економіці країни перейти на несировинних експорт, розглядають як загрозу.
Але на ситуацію в світі позиція Кремля ніяк не вплине. Адже країни ЄС, як стверджує Сімсон, планують відмовитися не тільки від нафти, але і від метану (природного газу), замінити його «декарбонізірованнимі газами», перш за все воднем.
І нещодавно Єврокомісія схвалила дві стратегії, спрямовані на досягнення «кліматичної нейтральності» країн ЄС.
У першій йдеться про створення єдиного енергоринку та диверсифікації постачальників.
А в другій стратегії розплановані заходи, мета яких – налагодження промислового виробництва чистого водню, придатного для використання в енергетичних цілях.