В українському законодавстві закладена норма, згідно з якою українці зможуть виходити на пенсію до досягнення 60 років. Однак, дана норма буде поширюватися не на всіх.
Про це йдеться в сюжеті «Сніданку з 1 + 1», передає finance.ua.
За словами колишнього заступника голови Пенсійного фонду Миколи Шамбіра, для того, щоб скористатися правом дострокового виходу на пенсію, у людини повинно бути не менше 40 років трудового стажу. “Коли людина має 40 років стажу, він має право виходити на пенсію незалежно від віку”, – зазначив Шамбір.
У Мінсоцполітики зазначили, що ця норма буде працювати на фінальному етапі пенсійної реформи – з 2028 року. Піти достроково на пенсію зможуть як жінки, так і чоловіки. Однак, для раннього виходу на пенсію докупити стаж буде неможливо.
У квітні 2020 року Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету України на 2020 рік, які, зокрема, включали підвищення витрат на пенсійне забезпечення на 29,7 млрд грн. З квітня 2020 року рішенням уряду були введені щомісячні виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, у яких розмір пенсії не перевищує 9205 грн.
Також в квітні була проведена виплата одноразової допомоги в розмірі 1 тис. Грн для пенсіонерів, які отримують пенсію менше 5 тис. Грн.
11 липня 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що уряд планує поступове введення пенсійної реформи, що передбачає розвиток накопичувальної системи пенсійного забезпечення.
15 червня 2020 року Кабінет міністрів анонсував введення в Україні накопичувальної пенсійної системи з 2021 року, а також підтримку системи недержавного пенсійного забезпечення. 8 липня 2020 року Кабінет міністрів України схвалив внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України (ПФУ) на 2020 рік, а також скорочення чисельності територіальних органів ПФУ.