ЄС слід наростити допомогу Україні, щоб у майбутньому не довелося платити набагато вищу ціну. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час слухань у Комітеті Європейського парламенту із закордонних справ, повідомляє “Укрінформ”.
“Навіть якщо комусь байдужа до моральної сторони питання підтримки народу України, ви повинні дбати про інтереси власної безпеки. Тому ви повинні платити. Платити за підтримку, за гуманітарну допомогу, за наслідки економічних санкцій. Тому що альтернативою є плата набагато вищої ціни потім”, – сказав Столтенберг,передає корупція.інфо
Він закликав пам’ятати, що ціну, яку платить ЄС і НАТО, можна виміряти грошима. А ціна, яку платять українці, вимірюється життям”.
“Отже, ви повинні припинити скаржитися і нарощувати свою допомогу!” – ці слова Столтенберга депутати Європарламенту зустріли оплесками. При цьому генсек НАТО зазначив, що Захід має бути готовим підтримувати Україну протягом тривалого часу.
Генсек НАТО також наголосив, що йдеться про суверенну незалежну державу з населенням понад 40 мільйонів людей, які живуть у Європі, які були жорстоко атаковані набагато сильнішою Росією. “Якщо ми не реагуватимемо на це після того, що ми бачили в Бучі та в інших місцях, у моєму розумінні, це не відповідало б гідній поведінці сусідів та друзів України”, – зазначив Столтенберг.
«Наразі зусилля сконцентровані на наданні допомоги Україні, щоб вона зберегла свою незалежність. Це головне зараз, а не членство у НАТО», – заявив Столтенберг.
На його думку, поразка України зробить Європу більш вразливою для російської агресії.
“Уроки подій у Грузії 2008 року, анексії Криму у 2014 році, підривних дій на Донбасі у 2014 році, зрештою, повномасштабне жорстоке вторгнення (в Україну) президента Путіна у лютому – все це говорить про те, що вони (РФ) просто використовують силу, вони відновили ідею сфер впливу, коли сильні можуть вирішувати, що мають робити слабкі сусіди. І це робить уразливішим за всіх нас”, – підкреслив генеральний секретар НАТО.
Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг наполягав на тому, що союзники по Альянсу спроможні продовжувати постачати Україну зброєю стільки, скільки потрібно.
За словами Столтенберга, союзники по НАТО мають “політичне і моральне зобов’язання” не припиняти постачання зброї.
“Так довго, наскільки це потрібно, весь мій меседж полягає в тому, що ми повинні бути готові до довгого шляху. Я не можу точно сказати, скільки триватиме ця війна. Але я просто кажу особам, які ухвалюють рішення в столицях НАТО… що ми маємо політичний і моральний обов’язок надавати суттєву підтримку протягом тривалого часу”, – сказав генсек НАТО.
“Ми повинні підтримувати постачання сучасних озброєнь, важких озброєнь, як це вже давно роблять союзники по НАТО, а також ту роль, яку НАТО може відіграти у забезпеченні підтримки”, – підкреслив Столтенберг.
Він наголосив, що війна в Україні фактично розпочалася ще у 2014 році, коли Росія анексувала Крим та підтримала бойовиків на сході України. Столтенберг підкреслив, що війна в Україні буде довготривалою.
“Ми, союзники по НАТО, були і повинні продовжувати бути готовими до довгострокової перспективи, тому що ми не можемо дозволити Путіну в якомусь сенсі побачити, що він винагороджений за жорстоке застосування сили”, – сказав генсек.
До того ж Україна стала на крок ближчою до НАТО, адже нас прийняли до програми взаємосумісності, яка реалізовує технологічне співробітництво армій членів Альянсу. Це передбачає перехід до спільних стандартів, що може бути доволі складним для нашої держави.
Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський для 24 каналу. За його словами, потрібно докласти величезних зусиль та багато часу, аби узгодити параметри нашої техніки та озброєння із параметрами та стандартами НАТО, прийнятими у світі