Вершкове масло має багато переваг для здоров’я. Воно багате вітамінами, мінералами і жирними кислотами, завдяки чому поліпшує роботу травної системи і допомагає боротися з деякими видами раку.
OBOZREVATEL пропонує більш детально ознайомитися з його властивостями і ризиками вживання, опублікованими на eatthis.com.
Насичує організм ключовими вітамінами
За словами дієтолога Ванесси Рісетто, в маслі міститься багато вітаміну А і лауриновой кислоти, яка ефективна в боротьбі з різними інфекціями, в тому числі кандидозом. Згідно з інформацією Healthline, одна столова ложка вершкового масла забезпечує 11% рекомендованої добової норми вітаміну А, а це всього лише 100 ккал. Також воно містить вітамін Е, В12 і К.
Сприяє зменшенню жирових відкладень
Масло містить кон’югованих лінолеву кислоту (CLA), тип жиру, який зазвичай присутній в м’ясних і молочних продуктах. Хоча спершу це може здаватися його недоліком, насправді, CLA сприятливо впливає на зниження жирових відкладень.
Одне дослідження показало, що група людей, яка вживала не менше 3,4 г лінолевої кислоти в день, змогла зменшити загальну кількість жиру і запалень в організмі.
Допомагає боротися з раком
Лінолева кислота також є засобом для боротьби з раком. Дослідження показують, що продукти, які її містять, можуть допомогти зменшити зростання раку молочної залози, товстої, ободової і прямої кишки, шлунка, простати і печінки.
Покращує роботу травної системи
Масло багате бутиратом – жирною кислотою з коротким ланцюгом. Дослідження показують, що він здатний зменшити запалення і навіть допомогти в лікуванні синдрому роздратованого кишечника. Крім того, бутират покращує метаболізм і допомагає контролювати вагу.
Є джерелом насичених жирів
Незважаючи на те, що наявність вершкового масла в раціоні корисно для здоров’я, необхідно бути обережніше з розмірами порцій, щоб уникнути деяких ризиків. За словами дієтолога, в ньому міститься багато насичених жирів (близько 7 г на 1 столову ложку), а рекомендований щоденна кількість становить близько 20-22 м
Це означає, що одна столова ложка вершкового масла містить близько 35% добової норми споживання насичених жирів, які можуть підвищити рівень “поганого” холестерину і ризик серцевих захворювань.
В цілому олія корисна в помірній кількості. Тим, хто вживає його занадто багато, необхідно один або два рази на день замінювати порцію на більш здоровий джерело жиру (наприклад, оливкова олія або авокадо).