Ще віднедавна я терпіти не могла тушонку. Навіщо крутитися на кухні серед банок та м’яса, коли можна купити все готове у супермаркеті? Тим паче у мене не було вдома автоклаву, і тому часто бігала до сусідки. Не зручно щоразу просити.
А місяць тому поїхали у гості до свекра. Він полюбляє робити бутерброди з тушонкою. Часто бере таку смакоту на риболовлю.
– Це такий простий рецепт, що навіть дитина впорається!
Ну а чим я не гірша? Звучить, як виклик. Вирішила наступного дня приготувати. І така була смакота, що аж пальчики облизувала.
Отож, любі господині, записуйте інгредієнти:
Курятина – 4 кілограми;
Сіль – 5 чайних ложок;
Оцет – 4 столових ложок;
Цибуля – 4 штуки;
Улюблена зелень (я беру петрушку) – 1 пучок.
Спеції, до прикладу паприка чи мелений перець – до смаку.
Спосіб приготування:
1. Ретельно промиваю м’ясо та забираю зайву вологу паперовими рушничками.
2. Перекладаю у глибоку алюмінієву миску. Додаю сіль, перець, паприку та оцет (у мене 4%). Перемішую руками та залишаю маринуватися на 30 хвилин, а краще – на всю годину.
3. Окремо нарізаю цибулю та зелень. До смаку можна додати ще дрібку солі.
4. Готую банки. На дно та по стінках викладаю зелень та цибулю, в середину запихаю м’ясо. Головне – щоб не було вільного місяця. Мені такої грамовки вистачає приблизно на 12 банок.
5. У глибоку каструлю обережно розкладаю банки, щоб вони не тріснули. Все заливаю водою по вінця кришок. Тримаю на слабкому вогні 6 годин. Не забудьте слідкувати за рівнем води та доливати!
Завдяки такому методу курятина буде “варитися” у власному соку, який ще виділятиметься з цибулі та зелені. А при охолодженні перетвориться на желе. На смак тушонка м’яка та ніжна.
Зберігати таку консервацію можна рік при температурі +10 градусів.
Тепер таку закуску відкриваю і до запеченої картоплі, макаронів та гречки. Здається, що аж у сусідів слині течуть від такої смакоти!
А які ви знаєте поради щодо приготування?