Про це повідомляє Yle.
Санна Марін сказала, що у Фінляндії можна було би підняти таку дискусію, тим більш, що країна саме закуповує новітні винищувачі на заміну тим, які має зараз.
“Думаю, ми могли би обговорити “Хорнети” – чи можна було би запропонувати їх Україні, яка підготовка для цього потрібна”, – зазначила прем’єрка.
Вона наголосила, що поки усі розмови про винищувачі – на початковому етапі і в цьому питанні буде потрібна широка співпраця між західними союзниками.
Наскільки відомо з відкритих джерел, зараз у Повітряних сил Фінляндії – 55 винищувачів F/A-18 Hornet і біля двадцяти тренувальних моделей, є також старіші тренувальні моделі британських Hawk. Фінляндія на заміну замовила у США 64 новітніх винищувачів F-35, їх мають поставити до 2026 року.
Нагадаємо, днями міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Польща погодилась на спільну передачу МіГ-29 Україні і настав час, щоби словацький уряд остаточно ухвалив рішення з цього питання.
Про це міністр написав на своїй сторінці у Facebook.
“Підтверджую, що Польща офіційно погодилась разом відправляти МіГ-29.
На зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС у середу у Швеції польський колега підтвердив, що його країна погодиться зі спільним прогресом Словаччини та Польщі у передачі Україні зайвих МіГ-29 обох країн”, – написав Надь.
Також він зазначив, що польський президент підтвердив готовність своєї країни діяти в інтерв’ю CNN.
“Думаю, настав час прийняти рішення. В Україні гинуть люди, ми дійсно можемо їм допомогти, немає місця словацькій політизації. Це не по-людськи і безвідповідально” – заявив міністр оборони.
Як повідомлялося, на тлі нових звернень до західних країн щодо надання винищувачів Словаччина розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які було знято з озброєння минулого року.
Також зазначимо, що винищувачі МіГ-29 від Польщі та Словаччини посилять боєздатність парку літаків, які зараз є у Збройних сил України.
Про це на брифінгу сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи на прохання ЗМІ інформацію про намір Польщі та Словаччини передати свої Міг-29 Україні.
“Багато що залежить від того, в якому вони (винищувачі) стані. Але будь-яка допомога цією технікою для нас – безумовно хороші новини. Тому що ми зможемо посилити боєздатність того парку літаків, які в нас сьогодні є”, – підкреслив Ігнат.
Він зазначив, що зараз на озброєнні ЗСУ є літаки МІГ-29. Разом з винищувачами Су-27 вони виконують бойові завдання.
За словами Ігната, ці літаки періодично потребують нових запчастин, які вже не виготовляють. Тому, на думку Ігната, передані Польщею та Словаччиною МіГи забезпечать зокрема запас донорських запчастин, що допоможе підтримувати в бойовому стані наші літаки. Отже навіть в невеликій кількості МіГи від партнерів стануть поміччю в тому, щоб утримувати нашу авіацію в бойовому стані.
Також раніше Юрій Ігнат. зазначав, що процес постачання винищувачів для України зрушив з місця. коментуючи готовність Польщі та Словаччини передати Україні літаки МіГ-29.
«Те, що передають авіаційні комплекси, це хороша новина з того погляду, що зрушена з місця передача бойової авіації. Так само, як колись було зсунуто з місця передачу важких ракетних систем, а також передачу Україні танків», – сказав Ігнат під час брифінгу в середу, 9 березня.
Він наголосив, що будь-яка допомога у питаннях передачі бойової авіації Україні – це добрі новини. Ігнат додав, що залежно від стану літаків вирішуватиметься питання щодо їхнього застосування. За його словами, частково літаки МіГ-29 можуть бути використані як запчастини для наявних машин, адже авіатехніка зношується внаслідок активних бойових дій.
«Цей літак використовує старе радянське озброєння. Нам потрібні західні літаки, такі як F-16, насамперед для того, щоб убезпечити наше небо від повітряного тероризму», –