Кінець літа для України буде непростим в усіх відношеннях. Так, синоптики прогнозують кліматичний шок з піками спеки і заморозками. Але якщо погода буде більше схожим на “кардіограму гіпертоніка”, то в економіці і соціальному житті все “стабільно зростає”: від курсу долара до карантину.
Сайт “Сегодня” розповідає про те, чого українцям чекати в серпні.
Курс долара
Експерти вважають, що під кінець літа долар трохи піде вгору. Галина Хейло, фундатор фінансово-аналітичного центру “Трансформація”, член Ради Асоціації українських банків, розповідає, що що курс долара буде перебувати біля позначки 28, тому що почалася підготовка до опалювального сезону і курс в цей період традиційно зростає.
“Також варто пам’ятати, що недавно президент Зеленський заявив, що важко жити, коли розрахунковий рахунок 30 грн за долар, відрізняється від фактичного. Побоюючись зростання курсу в майбутньому, валюту купують зараз, ніж теж дестабілізують ринок”, – говорить Хейло.
Олександр Хмелевський, незалежний експерт і кандидат економічних наук, розповідає, що в липні відбулося зниження курсу гривні, яке було викликано зміною глави Нацбанку і заявами чиновників про те, що міцна гривня призводить до збитків підприємств і тому її потрібно девальвувати.
“Зараз ринок заспокоюється і ми спостерігаємо зміцнення гривні. У серпні очікується зростання коливань курсу. При цьому питання девальвації гривні не знято з порядку денного. Не виключено, що в серпні гривня впаде до 29-30 грн за долар”, – зазначив Хмелевський.
Карантин по-новому
На даний момент відомо, що карантин у країні продовжили до 31 серпня.
Але з 1 серпня модель карантину трохи зміниться. Так, на території України буде діяти адаптивний карантин з поділом регіонів на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” і “червону” зони, в залежності від рівня поширення коронавируса.
Якщо всі показники в області будуть знаходитися в межах норми, територія буде включена в “зелену” зону. У тому випадку, якщо область переведуть в “жовту” зону, з’явиться заборона на відвідування установ соціального захисту. В “помаранчевої” зоні додається заборона на роботу хостелів, туристичних баз, ресторанів в нічний час, розважальних закладів, спортзалів. А вже в “червоній” зоні заборонена робота громадського транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів.
Кожен третій день – вихідний
Українці будуть відпочивати третину останнього місяця літа, адже всього в серпні буде 20 робітників і 11 вихідних днів. Для порівняння, в липні було аж 23 робочих дня і тільки 8 вихідних.
А 24 серпня в країні відзначається День незалежності України. І в цьому році свято випало на понеділок, таким чином, українців чекають довгі вихідні – з 22 по 24 серпня включно.
Нові тарифи на газ
Раніше Кабінет міністрів на своєму засіданні відклав перехід на ринкові ціни газу для населення на 1 серпня. Так, Кабмін призначив “Нафтогаз України” “постачальником останньої надії”, щоб почати перехід на ринкові ціни на газ для населення. “Постачальник останньої надії” не має права відмовити в укладенні договору на поставку газу на обмежений період часу. Такий постачальник необхідний для безперервного забезпечення споживачів у разі ліквідації або банкрутства їх чинного постачальника.
Варто пам’ятати, що коли буде введений повноцінний відкритий ринок газу, роздрібні розцінки для населення будуть формуватися ринковим шляхом, а тому тариф на газ буде змінюватися щомісяця. Тариф на наступний місяць будуть встановлювати, виходячи з середньої ринкової ціни на газ.
Гроші замість бебі-боксів
Уже в серпні українські батьки при народженні дитини отримуватимуть не “пакети малюка”, а гроші на карту. Таке рішення прийняли в Міністерстві соціальної політики. Тепер “пакети малюка” продовжать видавати в тих регіонах, де вони є в наявності, поки не закінчаться залишки. А для інших батьків встановлюється разова допомога в розмірі 5 тис. Гривень. Цю суму батьки зможуть отримати протягом 12 місяців з дати народження дитини. Однак у використанні цих коштів є певні обмеження. Витратити їх можна буде тільки на покупку одягу для дитини, взуття, засобів гігієни, текстилю, іграшок та засобів гігієни для породіль. До того ж купити речі і розрахуватися цієї спеціальною картою можна буде тільки в певних магазинах – тих, які спеціалізуються на товарах для матері і дитини та з якими уряд укладе договір.
безвізові країни
Україна з 1 серпня відкриває “безвіз” для громадян Австралії, Нової Зеландії, Бахрейну, Кувейту, Оману і Саудівської Аравії. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Тепер громадяни вищезгаданих країн зможуть безперешкодно приїхати в Україну, якщо термін їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів.
вступна кампанія
Зараз повним ходом іде вступна кампанія. І вже з 1 серпня почнеться реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів. Прийом заяв і документів починається з 13 серпня і закінчується в 18 години 22 серпня для абітурієнтів, поступающим за результатами ЗНО, а також за результатами вступних екзаменів та творчих конкурсів.
Складання вступних іспитів для пільгових категорій, а також творчих конкурсів для абітурієнтів, які хочуть вступити на бюджет, пройде з 1 по 12 серпня. А рейтингові списки повинні оприлюднити не пізніше 27 серпня. Абітурієнти повинні будуть подати оригінали документів до вищих навчальних закладів не пізніше 31 серпня.
Погода в серпні
За прогнозами Укргідрометцентру, середня місячна температура повітря в серпні очікується +17, +20 градусів, на півдні і південному сході країни місцями +21, +23 градусів, в гірських районах +11, +16 градусів. А в кінці місяця можуть навіть нагрянути заморозки на поверхні грунту.
У столиці початок місяця буде спекотним, температура підніметься до +30 градусів вдень, а ось у другій половині серпня очікуються дощі. На Західній Україні холоднішати почне вже з другої тижня серпня – температура опуститься до +16, +20 градусів. У південних областях прогнозують спеку до +32 градусів і відсутність опадів. А ось на сході країни в другій половині місяця температура повітря опуститься до +15, +22 градусів тепла.