Під час контрнаступу Збройних Сил України на Херсонщині у серпні екіпажі HIMARS безперервно працювали по 37 годин. Тоді 4 ракетні комплекси M142 вразили 120 цілей.
Це дозволило прорвати лінію оборону російських окупантів та вийти на нові рубежі, розповів виданню Wall Street Journal український офіцер. Видання опублікувало світлину однієї з установок, на борт якої бійці нанесли зображення 69 черепів – кожен за підтверджене влучання у ціль.
Окрім того, на одометрі (пристрій для обрахування обертів колеса. – ред.) журналісти зафіксували 21 000 км. Комплекси постійно переміщуються – від заїзду на позицію до пуску ракет минає 30 секунд, на перезаряджання пакету з ракетами на практиці необхідно до 5 хвилин.
Українські бійці запевнили іноземних журналістів, що жоден HIMARS російським окупантам досі не вдалося знищити, хоча після появи на озброєнні РФ іранських дронів-камікадзе оператори стали обережнішими. Вони перебувають у русі постійно і вже кілька місяців не повертаються у свої військові частини.
Водночас, за оцінкою українського командування, за 70% військових досягнень на Херсонському напрямку стоять HIMARS, заявив командир підрозділу лейтенант Валентин Коваль. За його словами, чотири машини у його підрозділі вбили сотні росіян та знищили близько 20 зенітних батарей.
Зазначається також, що українські РСЗВ HIMARS перебувають під охороною Сил спеціальних операцій та підрозділів ППО.
Нагадаємо: у межах нового пакету допомоги на 625 млн доларів СШАнададуть Україні ще 4 мобільні ракетні установки HIMARS. Окрім того, пакет міститиме боєприпаси, міни та протимінні транспортні засоби.
РСЗВ M142 HIMARS – це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО та вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки. Вантажівка HIMARS має масу 16 тонн, з яких 5 тонн – корисне навантаження: шість ракет для залпового вогню або одна оперативно-тактична ракета. Екіпаж складається з трьох осіб: водій, стрілець і командир.