Згідно з дослідженнями вчених з Університету Монаш в Мельбурні, Австралія, при щоденному вживанні куркуми спостерігається поступове поліпшення пам’яті. Справа в тому, що вона впливає на когнітивну функцію – здатність, яку пов’язують нас з навколишнім світом і дозволяють скласти уявлення про нього.
Куркума – спеція, яку обожнюють використовувати в традиційній азіатській кухні. Крім смакових якостей, вона має ще й цілющими властивостями: очищає печінку від токсинів, що накопичилися, запобігає передчасному старінню і т.д.
Дослідники виявили, що при додаванні куркуми в сніданок, літні люди з переддіабетом протягом 6 годин відчули поліпшення робочої пам’яті. Зазвичай при діабеті значно погіршується пам’ять, тому був проведений такий досвід, в якому брали участь люди після 60 років з діагностованим переддііабетом.
Терапії ці люди не отримували, на сніданок вони з’їли білий хліб і з грамом куркуми або плацебо. Їх перевірили до і після прийому їжі і завдяки цьому, зробили висновок, що куркума благодійно впливає на пам’ять.
Згідно з дослідженням в Університеті Дьюка, куркума протидіє розвитку хвороби Альцгеймера. Справа в тому, що куркумін вражає амілоїдні бляшки, які і є основною причиною пошкодження мозку. В результаті вчені ухвалили, що куркума є не тільки профілактичним засобом, а й розчиняє ті самі бляшки.
Найкраще додавати щіпку куркуми в вашу їжу: рис, бульйон або салат – не має значення. Також можна пити чай з куркумою.