Згідно з новим законодавством, з 1 листопада вступають нові правила в переведенні в готівку монетизації.
З цього дня виводяться з обороту деякі монети, вводиться нова купюра, українці зобов’язуються їздити за межами міста з включеними фарами, а також змінюються реквізити для сплати податків. Це лише частина нововведень, однак вони торкнутися життя кожного, пише “Сьогодні”.
Гроші
В Україні монети номіналом одна, дві та п’ять копійок перестануть бути платіжним засобом. В НБУ зазначили, що з початку місяця їх будуть виводити з обігу. Також планується виведення монет номіналом 25 копійок, але поки вона залишиться платіжним засобом. Але їх кількість в гаманцях зменшиться: якщо монети потраплять в банк, повертатися в обіг вони не будуть, додали в прес-службі.
В НБУ також зазначили, що обміняти монети можна буде безкоштовно протягом наступних трьох років. Крім того, з 25 жовтня Нацбанк запустить в обіг купюру номіналом в 1000 грн. Їх планують надрукувати 5 млн штук.
Податкова система
У Державній податковій службі нагадали, що з 1 листопада зміняться реквізити для оплати податків. Пов’язано це з переходом на IBAN (міжнародний стандарт банківських рахунків).
Монетизація субсидій
Першого числа стартує монетизація пільг на оплату комунальних послуг. У Мінсоцполітики відзначають — паралельно будуть діяти дві системи пільг у грошовій формі (готівкова та безготівкова). Безготівкові кошти отримають усі пільговики в автоматичному режимі, а, щоб отримати “живі” гроші, потрібно буде подати заяву в органи соцзахисту.
Документи
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що з жовтня Кабінет міністрів та органи влади повністю відмовляться від паперового документообігу.
“Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірців”, — підкреслив глава уряду.
Нововведення допоможе не тільки зберегти екологію, але і мати більш мобільний доступ до документації.