Однією з чудодійних засобів проти болю у суглобах та радикуліті є звичайна кропива. Ефект настає одразу після використання.
Відвар з листя кропиви. Залийте 250 мл окропу – 20 грамів висушеного листя або 300 грамів свіжого. Покладіть все в каструлю, почекайте поки закипить – 3 хвилини. Вимкніть плиту та закрийте каструльку кришкою. Залишіть настоятися та перед вживанням процідіть.
Щоб всі корисні властивості збереглись — використовуйте 4 листки кропиви на одну людину. Залийте листя 200 мл води. Почекайте поки відвар закипить та вимкніть. Накрийте кришкою. Залишіть настоюватися пів години. Засіб необхідно пити свіжим, за 15 хвилин до вживання їжі. Вживати двічі на день, а листя з’їсти.
Відвар з насіння кропиви. Насіння збирають у серпні. Воно жовте, маленьке, округле та продовгувате. Містить жирні олії та вітамін С. допомагає при каменях у нирках, гельмінтозі та дизентерії.
Відвар з коріння та листя. Завдяки корисним речовинам, що містяться в рослині, вона допомагає при:
Порушеннях ЖКТ;
Кровотечі з носа та кровохарканні;
Рясних менструаціях;
Геморої;
Ревматизмі;
Шкірний висип;
Цукровому діабеті;
Епілепсії та істерії;
Захворюваннях дихальних шляхів;
Захворюваннях печінки;
Підсилюють лактацію у матерів.
Настоянка з кропиви. Візьміть одну частину листя кропиви та три частини спирту. Залийте все у скляну банку та залишіть настоюватися 10 днів в темному, прохолодному місці. Після процідіть засіб та використовуйте.
Настій з листя. Використовують при кровотечах різної етіології, захворювання дихальних шляхів, анемії, каменях у нирках, нефриті, холециститі, ревматизмі, подагрі, шкірні захворювання.
На 2 склянки окропу додайте 2 столові ложки свіжого листя кропиви. Залишіть постояти пару годин. Для зручності використайте термос.
Настій з суцвіття. Перед вживанням настій необхідно процідити. Використовують при онкології, лихоманці, ревматизмі, сечо – кам’яній хворобі. Також, як сечогінний, відхаркувальний засіб.
Відвар з коренів кропиви. Коріння рослини містить безліч вітамінів та похідних нікотину. Використовують при туберкульозі, порушеннях ЖКТ, гельмінтозах, астмі та ревматизмі. Роблять варення з коренів та вживають при сильному кашлі.
Відвари використовують, як компрес, розчини для полоскання, ванночки.
Олія з кропиви. Візьміть скляну банку, подрібніть кропиву та залийте її олією. Залишіть настоюватися 14 днів. Проціджений розчин зберігайте в холодильнику. Використовують для загоєння ран.
Також, листя кропиви можна покласти у харчові продукти й воно на деякий час збереже її свіжість. Зазвичай так роблять з рибою.
Пам’ятайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!