Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко 30 липня підписав постанову, що включає тимчасові рекомендації щодо організації навчального процесу в школах з 1 вересня.
Документ опублікувала в Facebook керівник київського департаменту освіти Олена Фіданян, передає strana.ua.
Постанова містить кілька груп вимог.
Вимоги до організації освітнього процесу
Керівник навчального закладу розробляє маршрут руху учнів (задіюючи всі можливі входи в приміщення) і складає графік, за яким будуть входити в будівлю. Графік повинен запобігати скупчення людей. Забороняється допуск в приміщення батьків і супроводжуючих осіб, крім супутників учнів з інвалідністю.
Педагогічний склад навчального закладу перед початком занять проводить опитування учнів про їхнє самопочуття і можливих симптомах респіраторної хвороби.
У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби і при відсутності батьків учня ізолюють в спеціально відведеному приміщенні, інформують батьків (законних представників) та приймають рішення про направлення до закладів охорони здоров’я.
Вхід в приміщення дозволяється в захисній масці або респіраторі. Маски можна не використовувати на заняттях. Під час пересування по приміщеннях навчального закладу використання масок обов’язково.
На вході в усі приміщення обладнуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Їх потрібно позначати помітною інструкцією з правилами дезінфекції рук (у вигляді банера, наклейки і т.д.).
Пересування між навчальними кабінетами і аудиторіями слід мінімізувати, проводячи заняття в одному приміщенні і застосовуючи модульний підхід до організації вивчення дисциплін.
У розкладі занять необхідно передбачити можливість різного часу початку і закінчення занять (перерв) для різних класів і груп.
Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів з навчального закладу, використання розмітки на підлозі, яка полегшує організацію двостороннього руху по коридорах, виділення зон переміщення для різних вікових категорій.
По можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, дезінфікуючих засобів для рук і паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.
Після проведення занять в кінці робочого дня необхідно провести очистку і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил і т.д.).
Після кожного заняття проводити провітрювання протягом не менше 10 хвилин.
На території закладу необхідно розмістити контейнери (урни з кришкою) для використаних масок з помітною написом “Використані маски і рукавички”.
Вимоги до організації харчування
Керівник установи освіти розробляє графік харчування учнів. Організація харчування за типом шведського столу і шляхом самообслуговування па період карантину забороняється.
Необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м і розміщення за столом не більше чотирьох чоловік.
Всі працівники харчоблоку забезпечуються засобами індивідуального захисту (з розрахунку одна захисна маска на три години роботи), одноразовими рукавичками, які необхідно міняти після кожної маніпуляції. В установі повинен бути запас ЗІЗ на п’ять робочих днів, в тому числі на одну робочу зміну безпосередньо на робочому місці співробітника.
Після кожного зняття ЗІЗ працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
Керівник установи організовує централізований збір використаних ЗІЗ і паперових серветок в окремі контейнери з кришками і поліетиленовими пакетами для подальшої утилізації згідно з договором на вивіз твердих побутових відходів.
Працівник їдальні, що видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.
Необхідно забезпечити умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни: рукомийники, рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук, антисептичні засоби.
З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання з надягання, використання, зняття ЗІЗ і їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.
Вимоги до шкільного транспорту
Перевізник забезпечує:
дезінфекцію в салоні транспортного засобу в кінці робочої зміни;
водіїв – ЗІЗ (з розрахунку одна захисна маска на три години роботи на людину), антисептиком для обробки рук;
проведення навчання з використання та утилізації ЗІЗ;
щоденний контроль за станом здоров’я водіїв та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни;
недопуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою;
вхід в салон при наявності маски;
перевезення пасажирів строго по кількості місць для сидіння.