Прискорене сечовипускання може відбуватися через нервозності або занадто великої кількості випитої води. Але іноді причиною виявляються більш серйозні проблеми зі здоров’ям.
Отже, скільки разів в день потрібно писати?
«Нормальною» вважається частота до восьми разів протягом дня (під час неспання), і до одного разу вночі.
Якщо ви писали рідше чотирьох разів на день, можливо, ви п’єте недостатньо рідини. Це особливо вірно, якщо ваша сеча яскраво-або темно-жовтого кольору, що вказує на зневоднення.
Якщо ви ходите в туалет чотири-вісім разів на день, і ваша сеча світло-жовта або прозора, це хороший показник того, що ваш організм досить зволожений сечовий міхур функціонує належним чином.
Але якщо ви писали набагато частіше, це може вказувати на те, що з вашої сечостатевої системою щось не так.
4 причини частого сечовипускання
- Ви п’єте занадто багато кофеїну
Кофеїн, що міститься в каві, чаї та деяких безалкогольних напоях, є сечогінним засобом, що означає, що він може викликати у вас більш часті сечовипускання. Вважається, що він стимулює гладку мускулатуру сечового міхура, а також може дратувати його тканини, що може викликати мимовільне скорочення. Спробуйте пити менше 3 чашок кофеїновмісних напоїв в день і оціните результат – напевно ваші походи в туалет стануть більш рідкісними.
- У вас інфекція сечовивідних шляхів
Ці хворобливі інфекції виникають при попаданні бактерій в сечовий міхур. Зазвичай такі проблеми супроводжуються палінням. Хоча ви можете вважати, що підхопити інфекції сечовивідних шляхів можна тільки під час сексу, насправді це захворювання часто зустрічається у жінок в постменопаузі, тому що недолік естрогену в піхву змінює його флору і робить дам більш сприйнятливими до інфекцій. У будь-якому випадку, зверніться до лікаря і він призначить вам відповідне лікування.
- Слабкі м’язи тазового дна
М’язи тазового дна підтримують багато органів сечовидільної системи, включаючи сечовий міхур. Але якщо ці м’язи слабшають – що відбувається при пологах, а також з часом через старіння тіла – ваші органи можуть трохи зрушити з місця, що призведе до більш частого сечовипускання.
Кращий спосіб зміцнити м’язи тазового дна – це, як ви вже здогадалися, вправи Кегеля. Стисніть м’язи тазового дна – ніби намагаєтеся зупинити потік сечі – на три секунди. Розслабтеся на рахунок до трьох, потім повторіть кілька разів. Намагайтеся робити це три-чотири рази на день.
- Гіперактивний сечовий міхур
Близько 15 відсотків жінок страждають від гіперактивного сечового міхура. Хоча це може статися в будь-якому віці, частіше за все проблема виникає під час менопаузи, так як тканина сечового міхура з більшою ймовірністю буде постійно дратуватися через брак естрогену.
Якщо ви відчуваєте неконтрольовані позиви, які можуть бути викликані такими явищами, як повернення додому, вихід на холод, звук води, що ллється і т.п., ймовірно, причиною є саме гіперактивний сечовий міхур.
Одним з перших методів лікування є тренування сечового міхура, що означає відвідування туалету за розкладом. Ви почнете з того, що писав через певні проміжки часу протягом дня. Якщо вам терміново потрібно помочитися раніше запланованого часу, ви намагаєтеся придушити це бажання, виконуючи вправи Кегеля. У міру того, як ваш контроль над сечовипусканням стане краще, збільшуйте час між відвідинами туалету, поки ви не зможете безпечно обходитися трьома-чотирма годинами без сечовипускання.
Якщо вам складно це робити, тобто ліки, які допоможуть зменшити позиви. Але у цих препаратів є побічні ефекти, такі як сухість у роті та запор. Інший варіант – стимулятор крижового нерва (СНС) – пристрій розміром з кардіостимулятор, яке хірургічним шляхом імплантується в вашу сідницю і з’єднується з нервом в нижній частині спини. Воно посилає в нерв електричні імпульси, які допомагають впоратися з почуттям позиву.