Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що відновлення територіальної цілісності Грузії пов’язане з поразкою Росії у повномасштабній війні з Україною.
Як повідомляє “Новости-Грузия”, про це Дуда сказав у понеділок у Варшаві на спільному брифінгу з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
“Росія повинна піти з території України, повинна припинити цю війну… Ми сподіваємося, що Росія скоро зазнає поразки і поверне завойовані нею території не тільки в Україні, а й в інших країнах. Також це торкнеться окупованих територій Грузії”, – зазначив він.
Польський президент нагадав про приїзд Леха Качинського до Грузії 2008 року, який став висловленням підтримки під час російсько-грузинської війни.
“Його заява під час тієї акції була пророчою: “Сьогодні Грузія, завтра Україна, потім країни Балтії, а потім Польща будуть поворотом, імовірно, у цій агресивній історії… Президент Качинський тоді сказав, що якщо ми не зупинимо Росію, її агресія набуде масштабнішого характеру”, – сказав він.
Також Дуда висловив повну підтримку європейським прагненням Грузії та її бажанню стати членом Європейського Союзу і НАТО.
“Польща завжди підтримувала ці прагнення Грузії і буде підтримувати їх надалі. Це питання нашої спільної безпеки”, – сказав він, додавши, що вступ до ЄС і НАТО надасть Грузії більш сприятливі умови для економічного розвитку і політичної безпеки.
Як відомо, в серпні 2008 року російські війська вдерлися до Грузії, окупуваши одну п’яту її частину й проголосивши на цій території дві маріонеткові невизнані держави – Південну Осетію та Абхазію.
Раніше прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН наголосив, що Тбілісі не дозволяє такому виклику, як російська окупація частини території, визначити свою сутність.
Про це також повідомило видання “Новости-Грузия”.
“У 2008 році Росія вторглася в мою країну, що призвело до окупації 20% наших територій, що триває. На тому етапі міжнародне співтовариство визнало цю агресію, ми отримали урок, що світові демократії мають працювати разом, щоб забезпечити перемогу свободи та миру”, – сказав прем’єр Грузії.
Він додав, що Тбілісі використовує всі можливості через співпрацю з міжнародними партнерами для досягнення прогресу в галузі миру.
“Хоча 20% території моєї країни, як і раніше, окуповані Росією, ми не дозволяємо цьому складному виклику визначити нашу сутність. Саме з цієї причини ми продовжуємо змагатися у вищій ваговій категорії і постійно намагаємося зробити свій внесок у роботу міжнародного співтовариства”, – заявив Гарібашвілі.
Він також запевнив, що “Грузія цінує підтримку міжнародною спільнотою її суверенітету та територіальної цілісності”.
Нагадаємо, у серпні 2022 року МЗС Грузії у 14-ті роковини російсько-грузинської війни закликало Росію “припинити незаконні дії”, виконати угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року та вивести збройні сили з окупованих територій Грузії.
“У 14-ті роковини окупації Росія, як і раніше, не виконує угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, укладену за посередництва Європейського Союзу, і розширює свій незаконний контроль в окупованих регіонах”, – йдеться у заяві МЗС Грузії.