Сьогодні модно прикрашати інтер’єр кухні посудом. Нарівні з декоративними тарілками стіни прикрашають сковородами і каструлями. Тільки, щоб ефект від такого декору був максимальний, посуд повинна сяяти від чистоти. Як же позбутися від чорного нагару, видалити старі жирні плями і змусити блищати чавунну, сталеву, тефлонову, алюмінієву і керамічну сковорідки?
Вогонь для чавунної сковороди
Будь-яку сковороду потрібно мити відразу ж після використання
Чавун вважається одним з найбільш довговічних матеріалів, але схильний до корозії. При несвоєчасному миття на ньому також утворюється чорний і важко виводиться нагар. Щоб позбутися від нього, необхідно загострити сковороду на відкритому вогні. Найпростіший спосіб — взяти сковороду з собою на пікнік і прожарити в багатті. Залишиться лише промити її з губкою.
Щоб захистити поверхню сковороди від іржі, після кожного миття її слід прокалять і змащувати невеликою кількістю рослинного масла. Шар повинен бути практично непомітним. Для цього краще взяти серветку і нею розподілити масло по поверхні.
Кондитерський розпушувач для тефлоновим покриттям
Тефлонове покриття дуже чутливо до подряпин, навіть від звичайної солі
Тефлон славиться своїми антипригарні властивості. За такими сковорідками легко доглядати. З них просто змиваються будь-які забруднення. Його не можна мити абразивними засобами і металевими мочалками. При роботі з такою сковороднем краще використовувати силіконові або пластмасові лопатки.
Перепад температур є однією з причин відшаровування антипригарне покриття, якщо це сталося, то сковорідку краще замінити. Якщо жир або плями присохли до поверхні сковороди, то можна прокип’ятити півсклянки води з декількома чайними ложками кондитерського розпушувача.
Сода, оцет і нашатирний спирт для алюмінієвої поверхні
Сода дуже ефективно очищає алюмінієву поверхню
Метал теж відрізняється довговічністю, але вважається досить м’яким, вразливим до подряпин, вм’ятин та інших пошкоджень. Вироби з алюмінію не можна мити металевими мочалками, а також в посудомийній машині.
Добре справляється з забрудненнями і нагаром на алюмінієвих сковородах харчова сода. Її густим шаром потрібно нанести на губку і злегка змочити водою, отриманим мокрим порошком помити сковорідку. Також ефективно очистить жир і плями нашатирний спирт. Справитися з пригоріло можна за допомогою лимонної кислоти — прокип’ятити в сковороді воду з 2 чайними ложками порошку. А блиск виробу поверне звичайний оцет.
Активоване вугілля, сода, сіль і оцет для сталевої сковорідки
Сталь — гарний матеріал, який вимагає до себе особливої уваги. Такі сковорідки не можна мити в посудомийній машині і нашатирним спиртом. Справитися з забрудненнями допоможуть сода, сіль, активоване вугілля, оцет.
Вельми ефективний спосіб, який бореться з забрудненнями на сталевий сковороді: порошок активованого вугілля потрібно розподілити по дну і трохи змочити водою, через 15-20 хвилин забруднення повинні відійти. Для очищення сіллю знадобиться засипати сковорідку на кілька годин, а потім промити водою.
Сталеві сковороди завжди виглядають дуже стильно
Медичний спирт для кераміки
Кераміка — один з найбільш примхливих матеріалів. Він страждає від перепадів температур. Тому мити керамічну сковороду потрібно тільки в теплій воді, використовуючи легкі гелеві засоби для миття посуду.
Якщо миючі засоби не справляються з забрудненнями, то їх легко видалити за допомогою вати і медичного спирту.
Деякі керамічні сковорідки можна мити в посудомийній машині, зазвичай це вказано в інструкції до виробу.