1. Цукор.
Призводить до стрибків тиску, травмує судини, сприяє утворенню тромбів. Викликає недолік тіаміну, через що розвивається дистрофія серцевого м’яза.
Збільшує позасудинний накопичення рідини, надлишок якої призводить до зупинки серця. Підвищує рівень холестерину і масу тіла, тим самим погіршуючи кровообіг і збільшуючи навантаження на серце.
Зменшіть споживання цукру або замініть на такі продукти:
1) Мед. Він зміцнює серцевий м’яз і стінки судин;
2) Свіжі ягоди: виноград, полуниця, черешня. Містять велику кількість клітковини. Це знижує негативний вплив глюкози на організм;
3) Сухофрукти: курага, фініки, родзинки. Очищають кров і судини від холестерину, знижують ризик виникнення інфаркту;
4) Гіркий шоколад. За рахунок епікатехіну покращує внутрішню поверхню судин. Так само знижує артеріальний тиск і збільшує чутливість до інсуліну;
2. М’ясо, жирна і смажена їжа.
Розвиває ожиріння, збільшує рівень холестерину в крові, який в подальшому утворює тромби. Це ускладнює кровообіг і роботу серця.
Так само збільшує ризик розвитку серцевої недостатності в 2 рази. Підвищує артеріальний тиск, погіршує роботу шлунково-кишкового тракту, забруднює організм токсинами і шлаками. Робить стінки судин пухкими.
3. Сіль.
Надлишок солі в організмі викликає спазм серцевого м’яза, приводячи до інфаркту. Крім цього, сіль збільшує навантаження на міокард і підвищує артеріальний тиск. Затримує рідину в організмі, що призводить до посиленого навантаження серця і судин. Робить стінки судин крихкими. Сприяє розвитку ішемії.
4. Алкоголь.
Підвищує згортання крові, через що серцю доводиться прискорювати ритм, для того щоб швидше пропускати кров. Це підвищує артеріальний тиск і частішає пульс.
Так само алкоголь порушує обмін речовин, робить тканини серця в’ялими, що збільшує ризик атеросклерозу.
Інші шкідливі продукти:
- маргарин;
- морозиво;
- куплені соуси, кетчуп і майонез;
- чіпси;
- газовані напої;
Загальні рекомендації:
Харчуйтеся правильно. Додайте в свій раціон більше овочів і фруктів, виключіть продукти, які були описані раніше;
Займайтеся спортом. Давайте вашому серцю постійне навантаження. Бігайте вранці, робіть зарядку, відвідуйте басейн;
Уникайте конфліктів і стресів;
Дотримуйтеся режиму сну. Спіть не менше 8 годин;
Проходьте раз на рік медичний огляд;