Багато господинь, займаючись консервуванням огірків, стикаються з неприємною ситуацією, коли банки мутніють або вибухають. І це не дивно, адже огірки дуже примхливі і найменша помилка при їх солінні може звести нанівець всі кропітку працю.
консервації, уберегти банки від проникнення мікробів, то всіх цих неприємностей можна уникнути. Ось уже як більше 10 років я займаюся консервацією огірочків і ще жодна баночка у мене не вибухнула.
Мій секрет простий, і я готова ним з Вами поділитися.
Сортові особливості
Ні в якому разі не беріть для консервування салатні сорти огірків. Справа в тому, що вони не годяться для солінь і, перебуваючи в маринаді, втрачають свої смакові якості, стають м’якими і починають бродити, в наслідок чого банки з таким вмістом неминуче вибухають.
Я завжди віддаю перевагу молодим, солодким огірочками з недорозвиненим насінням. Займатися консервуванням рекомендується відразу після збору огірків з грядки (максимальний термін – доба).
Підготовка овочів
Всі огірочки і прянощі, призначені для консервації (часник, хрін, листя смородини, перець) я ретельно мию під холодною водою, проводячи процедуру в кілька прийомів. Чисті огірки я на 2 години замочую в холодній воді.
Ця процедура необхідна для того, щоб овочі наситилися водою, в іншому випадку вони зроблять це, перебуваючи в банці з маринадом. В результаті в ємності почнеться процес бродіння, при якому виділяється вуглекислий газ і відбувається вибух ємності.
Крім того, замочування огірків необхідно для звільнення огірків від можливих наявних в них отруйних сполук.
Дотримання пропорцій
Щоб консервації не вибухали, необхідно строго дотримуватися рецептури і додавати інгредієнти строго в встановлених кількостях.
Додавати «інгредієнти» «на око» строго заборонено. Якщо приготовлений розсіл матиме слабку концентрацію, то вибуху банки не уникнути.
Обов’язковим компонентом маринаду виступає лимонна або оцтова кислота (можна в якості альтернативи використовувати аспірин). Менша концентрація цукру і солі, ніж передбачено рецептом, призведе до помутніння розсолу.
Стерилізація
Банки і кришки необхідно добре помити з додаванням харчової соди, після чого стерилізувати. Банки для консервації не повинні мати тріщин і відколів, а кришки слід використовувати нові, з цільним ущільнювачем.
Дотримання зазначених рекомендацій допоможе Вам зробити відмінні заготовки огірочків на зиму, банки з якими ніколи не вибухнуть.