Практично кожен день ми робимо це. Заряджаємо свої смартфони, планшети і звичайні кнопкові звонилки.
І практично кожен день мільйони і сотні мільйонів чоловік роблять це неправильно.
Щоб переконатися в цьому, досить набрати в пошуку “смартфон загорівся”, пише Дзен.
Що можна зробити не так, і як треба правильно? Зараз розповімо.
- Не можна класти смартфон під подушку під час нічної зарядки. Багато девайси, особливо підтримують швидку зарядку (хоча і не тільки вони) сильно нагріваються при підключенні до зарядного пристрою. Їм потрібен відведення тепла, тому деякі виробники навіть рекомендують знімати чохол. А якщо залишити апарат під подушкою, він перегріється і в кращому випадку зіпсується, а в гіршому … Загалом, не допускайте.
- Не можна заряджати смартфон у ванній та одночасно читати соцмережі. Падіння в воду може нашкодити не тільки смартфону, але і власнику, і в новинах про такі випадки теж регулярно пишуть. Будьте обережні (смартфон краще взагалі не брати в ванну – обійдіть паперовою книгою).
- Не можна заряджати смартфон кожен раз до 100 відсотків. Це призводить до підвищеного зносу акумулятора і передчасної втрати його ємності – апарат просто буде менше жити від зарядки до зарядження. До речі, розряджати “в нуль” теж шкідливо. Намагайтеся тримати заряд на рівні від 45 до 85 відсотків, і батарейка скаже вам спасибі.
- Не можна заряджати смартфон зарядками, в якості яких ви не впевнені. Йдете до друзів з ночівлею або відправляєтеся в невелику подорож – візьміть свою похідну батарею або зарядний пристрій. Занадто високий струм заряду може пошкодити батарею, яка до цього не готова. Найкраще використовувати “рідні” зарядки або пристрої відомих виробників – Belkin, Xiaomi, Panasonic, Baseus.