Правильне харчування – важливий фактор підтримки хорошого здоров’я. До продуктів, які потрібно їсти щодня, відносяться горіхи, ягоди, авокадо і йогурт. Вони сприяють зменшенню запалень, підвищенню імунітету і балансу цукру в крові.
OBOZREVATEL пропонує більш детально ознайомитися з рекомендаціями експертів, опублікованими на eatthis.com.
гриби
Вони мають безліч корисних для здоров’я властивостей, серед яких – поліпшення травлення, підтримка імунної системи, зниження стресу і посилення уваги. При цьому в них міститься мало калорій.
Квашена капуста
Ферментовані продукти (квашена капуста, комбуча, кимчи, місо і йогурт) позитивно впливають на роботу кишечника, а також сприяють поліпшенню загального стану здоров’я завдяки його зв’язку з мозком. Крім того, вони допомагають перетравлювати їжу, виробляють певні вітаміни групи В і відновлюють травну систему після курсу антибіотиків.
цільнозернові продукти
Вони необхідні для здоров’я мозку, який використовує вуглеводи як “палива”. Без них може з’явитися дратівливість і труднощі з концентрацією уваги. Цільнозернові продукти є джерелом складних вуглеводів, які рекомендуються завдяки своїй поживності, здатності зменшувати когнітивні порушення і більшій кількості клітковини.
авокадо
Авокадо не тільки смачне, але і неймовірно корисне. За словами дієтологів, воно є відмінним джерелом клітковини, вітаміну К і калію. Крім того, численними дослідженнями підтверджувалася його здатність зміцнювати серцево-судинну систему і захищати від захворювань.
ягоди
Ягоди, такі як малина і чорниця, багаті антиоксидантами та іншими поживними речовинами. Також вони мають мало калорій і низький глікемічний індекс. Антоціани, які в них присутні, можуть зменшити окислювальний стрес, уповільнити старіння і знизити ймовірність високого рівня холестерину.
Зелені листові овочі
Капуста, шпинат, рукола і інші зелені листові овочі мають бути в щоденному раціоні. Вони низькокалорійні, а також містять багато клітковини, вітамінів А і С.
жирна риба
Жирна риба, така як тунець, лосось, скумбрія і сардини, багата омега-3 поліненасиченими жирними кислотами. Вони, в свою чергу, володіють протизапальними властивостями і необхідні для мозку, шкіри і гормонів.
горіхи
У горіхах містяться білки, клітковина і корисні жири, тому вони важливі для підтримки хорошого здоров’я. Зокрема, волоські горіхи є відмінним джерелом омега-3, незамінних жирних кислот, які організм не може виробляти самостійно.
кістковий бульйон
Це відмінне джерело амінокислот, глюкозаміну (з’єднання, яке природним чином присутній в хрящі) і хондроїтину (основного компонента хряща). Також кістковий бульйон багатий гіалуроновою кислотою, найбільшу кількість якої міститься в шкірі, суглобах і інших тканинах.
йогурт
Як і квашена капуста, йогурт має корисні пробіотики. Однак також він містить безліч інших поживних речовин. Він живить організм білками, кальцієм, магнієм, вітаміном В12 і деякими ключовими жирними кислотами, які необхідні для здоров’я.
При цьому краще вибирати простий жирний йогурт без додавання цукру, але комбінувати його з ягодами і горіхами в якості сніданку або ситної закуски.