Нагадаємо, група депутатів Верховної Ради пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят та скасувати 8 березня, а також 1 і 9 травня, пише Politeka.net.
Відповідний законопроєкт №9009 зареєстровано у парламенті.
Це викликало великий резонанс у суспільстві, свою думку з приводи відмови від 8 березня висловлюють, як звичайні українці, так і політичні діячі, лідери громадської думки, а також публічні особи.
Так, відомий український телеведучий і «холостяк» Микита Добринін теж вирішив приєднатись до дискусії і пояснити, чому святкувати день жінок пропонують 25 лютого.
«День жінок переноситься. Тепер замість 8-го березня, ми будемо святкувати день жінок 25 лютого. Справа в тому, що 25 лютого— це день народження Лесі Українки. Це саме та жінка, котра втілює всю українську жіночність, по справжньому. Багато кому з жінок буде трохи незручно зсувати звичне для себе 8-ме березня, бо асоціація залишилась та закарбувалася у свідомості», – припустив Добринін у своєму Інстаграмі.
Також телеведучий підкреслив, саме радянська окупаційна влада запровадила 8-ме березня як день жінок і зараз українці у всіх сферах намагаються відокремитись від імперії, яка «завжди не давала нам жити вільно та незалежно».
Крім того, телеведучий припустив, кому найважче буде звикнути до нового календаря:
«Погоджуюсь з тим, що перший час нашим жінкам буде дещо важко перейти на іншу дату, це так само як і з Різдвом. Гадаю, що важче це саме для жінок, котрі зростали у радянському союзі, так як пропаганда охоплювала їх до глибини».
Багато користувачів соцмереж вже відреагували на роздуми Добриніна.
Так, деякі звернули увагу саме на дату – 25 лютого.
«Мені особисто всеодно. Але жінку завжди порівнювали з весною, квітами, а тут 25 лютого, на наступний день після 24 – дня початку нападу. Не вважаю правильним це!».
Інші ж вважають, що 8 березня взагалі треба залишити, а парламентарям зайнятись більш нагальними проблемами:
«8 березня – Міжнародний жіночий день і відмічається в багатьох країнах світу. Жінки боролися за свої права навчатися, голосувати, працювати і отримувати достойну оплату. До чого тут день народження Лесі Українки? Краще б рада займалась нагальними питаннями , а не оцим всім».
Також не всі згодні, що день народження Лесі Українки це сама та дата, до якої треба приурочувати свято:
«Зовсім неприємна дата. До чого тут Леся Українка? Чому саме на її день народження? У нас багато жінок, які зробили великий внесок у історію України. То може на кожен день народження зробити вихідні!? Брєд. Раніше жінка асоціювалася з весною, теплом, квітами, тепер буде з холодом, сірістю, війною… Шкода…».