Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відповів на питання про те, чи завдає Україна удари у відповідь по території РФ.
“Ми наносимо удари по окупованих територіях, тому що це абсолютно чітко в межах міжнародного права є нашою територією”, – підкреслив він в інтерв’ю Каналу 24.
Представник ОП пояснив, що це є ключовою концепцією в рамках міжнародного права – права України на захист своєї територіальної цілісності.
“Безумовно, сьогодні ми ударів по території Росії не наносимо, тому що ми ведемо оборонного типу війну”, – уточнив він.
Разом з тим співрозмовник каже, що таке питання може виникнути в разі, якщо на міжнародному рівні буде прийнято рішення про симетричні удари по території Росії.
Подоляк додав, що в РФ на сьогодні достатньо людей, які готові самі проводити диверсійні акти проти кремлівського режиму.
Атаки за сотні кілометрів від української території говорять про те, що під загрозою ударів тепер знаходяться склади з боєприпасами, авіація та низка інших військових об’єктів.
Удари по російській території за 600 км від української території мають величезні наслідки для російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє Forbes.
За даними британської розвідки, на території РФ сталася низка вибухів на військових аеродромах у Дягілєво під Рязанню, там заявлялося, що вибухнув паливний бак. Після цього у РФ визнали, що був безпілотник, а не паливний бак. Головною ціллю ударів стала авіабаза “Енгельс”. На ній було до 30 важких бомбардувальників, які завдавали ударів по Україні. Два Ту-95 отримали пошкодження.
Усі докази вказують на успішні удари за допомогою дронів-камікадзе. Ймовірно, вони знаходилися за допомогою супутникової навігації, як і іранські дрони-камікадзе Shahed-136. У РФ називають, що це були удари радянськими БПЛА Ту-141 “Стриж”.
“Ми знаємо, що він може літати на великі відстані, тому що принаймні один розбився в Хорватії. Деякі з них все ще можуть перебувати в льотних умовах в українських збройних силах”, — заявив експерт із російських безпілотників Семюел Бендетт.
Безпілотник відносно складно перехоплювати, оскільки він летить зі швидкістю практично в 1000 км/год. У ЗСУ їх могло бути кілька, тому багато атак не варто очікувати. У виданні звертають увагу на заяви “Укроборонпрому” про тестування БПЛА із дальністю удару до 1000 км.
Для РФ потрібно тепер змінювати всі авіабази та склади з боєприпасами, логістичні центри, сховища нафти та газу. Українські військові зможуть вражати все у радіусі 1000 км. Щобільше, цілком ймовірно, що Україна здійснить ефектні рейди у стилі Дуліттла до Москви. У США рішення було б непопулярним, проте українські військові здійснюватимуть операції для максимальної ефективності.
Водночас в українському інфопросторі з’явилася інформація про українські дрони. Керівник проектів “Укроборонпрому” Олег Болдирєв у коментарі виданню “Настоящее время” заявив, що концерн розробляє “дрони-камікадзе з можливістю повернення”. Найважливіша у цьому випадку його дальність – до тисячі кілометрів. Вага бойової частини – 75 кілограмів. Для порівняння, іранський Shahed може доставляти бойову частину до 40 кілограмів, але дальність, як стверджують самі іранці, більша в півтора рази.
В Україні ніхто з військово-політичного керівництва не говорив, що саме ці дрони б’ють по стратегічних об’єктах РФ, як і не беруть на себе відповідальність за самі удари. Але для Кремля стало очевидним, що в тилах російського ВПК більше нема безпеки. Інший факт, який став очевидним не тільки для Москви, а й для всього світу – Росія має проблеми з системою протиповітряної оборони. На це звернув увагу директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“Це були дуже цінні літаки та бази, де вони зберігаються у великій кількості. Там, де зберігаються боєприпаси та носії, вони прикриваються засобами ППО “об’єктними”, як їх називають, які закріплені за певним об’єктом. Якщо вони його не прикрили та проґавили – ну це ганьба, це велика суттєва помилка”, – заявив експерт РБК-Україна.