Проблеми російської армії з особовим складом, задіяним у війні проти України, значно посилилися. І без того деморалізовані, на деяких напрямках окупанти відмовляються виходити на позиції і командирам доводиться благати їх це зробити.
Зокрема такий випадок стався на Луганщині, де російському генералу довелося вмовляти роту повернутися на поле бою по лінії Сватово – Кремінна. Про це йдеться у аналітичному матеріалі Інституту вивчення війни (ISW).
Так, 28 жовтня українські війська продовжували контрнаступальні дії у напрямку Сватового та Кремінної. І це посилило кадрові проблеми російської окупаційної армії у цьому напрямку.
Як повідомив один із російських військових блогерів, у районі Сватове – Кремінна російські сили лише починають зміцнювати свої оборонні позиції, а також він заявив, що є випадки відмови особового складу від наказів.
“Військовий блогер стверджував, що низький моральний дух знову мобілізованого особового складу в цьому районі призвів до того, що командири вважають, що вони не охоче боротимуться, і тому командири розмістили мобілізований персонал лише на другій та третій лініях оборони. Він також стверджував, що був свідком того, як російський генерал благав російську роту повернутися на свої позиції на полі бою вздовж лінії Сватово-Кременна”, – зазначено у звіті.
Також експерти ISW констатували, що передумов для вирішення “кадрових проблем”, зокрема в районі Сватово-Кременної – немає і не передбачається.
“Кадрові проблеми, ймовірно, збережуться в районі Сватово-Кременна, оскільки російські сили продовжують покладатися на сильно деморалізовані підрозділи та погано навчений мобілізований персонал для стабілізації лінії фронту у східній частині Харківської області та західної частини Луганської області”, – вважають аналітики.
Нагадаємо, в ISW раніше пояснили передумови медійності міністра оборони РФ Сергія Шойгу, що різко зросла. На думку експертів, вона пов’язана із спробами президента Росії Володимира Путіна відновити підірваний авторитет глави оборонного відомства. Він потрібен кремлівському диктатору як противагу так званим “силовикам” на чолі із засновником ПВК “Група Вагнера” Євгеном Пригожиним та головою Чечні Рамзаном Кадировим. Ці двоє посилено намагаються дискредитувати існуюче військове командування ЗС РФ з метою подальшого зміцнення власного впливу та отримання більшої влади.