Франція вирішила передати Україні зняті з озброєння 155-мм причіпні гаубиці TRF1. Вони старіші за вже використовувані ЗСУ самохідні артилерійські установки CAESAR і дальність їхнього пострілу менша – до 30 км.
Про це повідомляє видання L’Opinion. Нині таке озброєння не використовується сухопутними силами французької армії, але стане хорошим артилерійським поповненням для української армії та відбиття російських окупантів.
“Франція поставить Україні чергові гаубиці. Цього разу йдеться не про САУ CAESAR, а про більш старі моделі, TRF1. Вони мають той самий калібр (155 мм), але, на відміну від CAESAR, TRF1 – гаубиця, що буксирується, і не встановлюється на вантажівку”, – йдеться у матеріалі.
Французькі TRF1 виробляла компанія GIAT із 1984 по 1993 рік. Вперше цю артилерійську зброю представили на виставці озброєнь “Satory” в 1979-му. В армії Франції вона стала заміною 155-мм гаубицям Modele 50. Згодом на зміну самих TRF1 країна поставила на озброєння CAESAR.
Технічні характеристики
TRF1 має дальність пострілу в 24 км звичайними снарядами та 30 км – активно-реактивними. Заявлена скорострільність – шість пострілів на хвилину. Розгортання батареї – близько 5 хвилин, перетин ухилів із кутом 60% і бродів завглибшки 1,2 м.
Озброєння призначене для оснащення артилерійських полків піхотних і танкових дивізій. Самостійно може пересуватися зі швидкістю 8 км/год. Має напівавтоматичне заряджання і наведення гідравлічним пристроєм.
Транспортування та постачання боєприпасів раніше здійснювалося вантажівкою Renault TRM 10000. Крім артилерійського розрахунку з 7 осіб, це авто може вміщати 48 снарядів.
Операторами TRF1, окрім Франції, принаймні на 2017 рік був також Кіпр (12 одиниць), а колишнім – Саудівська Аравія (28 одиниць).
За даними з відкритих джерел, до французької армії було поставлено 105 гаубиць TRF1. Станом на 2016 рік 12 таких усе ще залишалися на озброєнні, інші були зняті на зберігання.
Видання L’Opinion зазначає, що гаубиці TRF1 нині взагалі не використовуються сухопутними силами французької армії. Вони були списані та придбані брокером – компанією S2M-Equipement. Через неї Україна закупила TRF1, а Міністерство оборони Франції засвідчило їхню сертифікацію.